HNUTÍ DOBRÝCH SKUTKŮ

Co nás nejvíc ohromilo na celém příběhu sira Nicholase Wintona, bylo, že studenti v České republice, ale i na Slovensku, v USA, v Kanadě, v Austrálii, v Německu, ve Velké Británii či ve Francii, začali pod vlivem tohoto příběhu konat. Říkali si, když to zvládl Winton před sedmdesáti lety, proč bychom to nezvládli my? Sto dvacet tisíc českých dětí podepsalo petici, aby byla Nicholasi Wintonovi udělena Nobelova cena míru. A podnítili přední české představitele státu, aby ho na tuto cenu navrhli, a to už třikrát. Je to krásné gesto, kterým se studenti přihlásili do největší rodiny na světě, do Nickyho rodi - ny , jejímž členům není jedno, co se děje s naší planetou a lidmi, na ní žijícími.

Právě proto jsme natočili náš nový dokumentární film Nickyho rodina, abychom emotivně zaznamenali a vyprovokovali diskusi na toto téma. Vždyť každý z nás může vykonat dobrý skutek, třeba docela malý, ale i ten se počítá. Nakonec z toho může vzniknout až takové hnutí. To se nám zdá být pro dnešní dobu moc potřebné, protože nebudeme-li laskaví k sobě navzájem a také k naší planetě, může se svět otřást v základech. Je to jenom na nás, jaký svět si vytvoříme, jaký vzduch v něm budeme dýchat. Věřím, že naše filmy mohou být takovým startovacím blokem, s jehož pomocí se to dobré, co je v nás, dostane na povrch.

Na těchto webových stránkách přímo naleznete návody, jak se zapojit do různých charitativních aktivit.

Nicholas Winton a jeho spolupracovník před sedmdesáti lety sestavili knihu výstřižků, kde se nacházejí fotografie, dopisy, novinové články, seznamy – prostě všechno, co pomohlo realizovat záchrannou akci. Mnoho stránek však zůstalo nepopsaných.

 

Co kdybyste právě vy pokračovali v psaní této pomyslné knihy a doplňovali ji o své stránky „dobra“? Jak to máte udělat? Docela jednoduše nám napište nebo e-mailujte. Zajímají nás vaše názory na DOBRO, NA POMOC DRUHÝM, nebo nam přímo napište vaše povídání o KONKRÉTNÍ AKCI, kterou jste udělali. Můžete také použít fotografie nebo nám o vaší aktivitě poslat krátký videofilm nebo jenom videozáběry.

To nejzajímavější umístíme na tyto webové stránky do sekce KNIHA DOBRA a ta pak může motivovat další, aby také něco UDĚLALI.

Jak nakonec bude ta kniha „tlustá“, jak bude ten náš společný řetěz dobra dlouhý, to záleží jen a jen na vás a vaší aktivitě.

Vzdělávací projekt Nickyho rodina je založen na úspěšných filmech dokumentu "Nicholas Winton - SÍLA LIDSKOSTI" a novém filmu "NICKYHO RODINA".
©2024 WINTON FILM. All Rights Reserved.