VŠICHNI MOJI BLÍZCÍ

Příběh se odehrává rok před vypuknutím druhé světové války, bezprostředně po podepsání Mnichovské dohody v roce 1938. Na pozadí historických událostí sleduje osud židovské rodiny, která se po svém vyrovnává s přicházejícími událostmi. Síla příběhu je umocněna kontrastním ztvárněním, kdy se na naznačeném tragickém pozadí vstupujícího do filmu v podobě historických týdeníků a rozhlasových zpráv, odehrává poetický příběh lidí. Film si klade za úkol přiblížit dnešnímu divákovi historickou postavu pana Nicholase Wintona, jehož velký čin ve fiktivním příběhu o rodině Silbersteinových znovu ožívá. Tento statečný Angličan přišel koncem roku 1938 do Prahy, aby uskutečnil svůj plán na záchranu 669 židovských dětí, které by jistě neunikly tragickému osudu, který pro ně připravila nacistická ideologie.

Celovečerní hraný koprodukční film (česko – slovensko – polsko – německý), v němž účinkovali: Ruppert Graves, Jiří Bartoška, Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Kryzstof Kolberger, Jiří Menzel, Ondřej Vetchý, Jiří Lábus, Tereza Brodská, Ladislav Chudík, Agneszka Wagner, Marián Labuda a další.

Ceny:

Troia Int´l Film Festival – Cena poroty, Portugalsko

Coachella Valley´s Festival – nejlepší film, USA

Grand Prix – Int´l Film Festival Sedona, USA

Český lev pro Jiřího Bartošku za nejlepší vedlejší roli

Cena IGRIC 2000 Slovenského filmového svazu

Divácké ceny: Int´l Palm Springs Film festival, USA, (hodnocen obecenstvem jako druhý nejlepší film ze 180 hraných filmů), Finále Plzeň, Washington Jewish Film Festival (USA), Sao Paulo Jewish Film Festival (Brazílie), Festivals of Festivals - Palm Springs (USA, 2001), Würzburg Film Festival (Německo, 2002), Atlanta Jewish Film Festival (USA, 2002)

Vzdělávací projekt Nickyho rodina je založen na úspěšných filmech dokumentu "Nicholas Winton - SÍLA LIDSKOSTI" a novém filmu "NICKYHO RODINA".
©2024 WINTON FILM. All Rights Reserved.